Szkolenia z Pierwszej Pomocy, PPOŻ i BHP na terenie całego Śląska i nie tylko – już od 1 osoby!

kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy śląskie

P-MED

SZKOLENIE PIERWSZEJ POMOCY

SZKOLENIE PIERWSZEJ POMOCY W ZAKŁADZIE PRACY – KTO MUSI JE UKOŃCZYĆ?

Praca w niemal każdej branży może wiązać się z różnymi ryzykami, które wymagają szybkiej i skutecznej reakcji w przypadku nagłych okoliczności. W związku z tym, zakłady pracy muszą zapewnić odpowiednie szkolenia z pierwszej pomocy dla swoich pracowników. Kto dokładnie musi takie szkolenie ukończyć?

szkolenie z pierwszej pomocy

Czy każdy pracownik musi mieć szkolenie z pierwszej pomocy?

Zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia szkolenia z pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników, którzy mogą znaleźć się w sytuacji, gdzie wymagana jest interwencja medyczna. Dotyczy to nie tylko pracowników zatrudnionych na stałe, ale także tymczasowych i praktykantów. Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 czerwca 2005 r. w sprawie szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz szkoleń w zakresie organizowania i prowadzenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, osoby prowadzące kursy z pierwszej pomocy muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Warto przy tym pamiętać, że zakres szkolenia z powinien być dopasowany do specyfiki pracy wykonywanej przez pracowników. 

O czym warto wiedzieć?

Szkolenia z pierwszej pomocy w zakładzie pracy są ważne nie tylko dla pracowników, ale także dla pracodawców. Dbanie o bezpieczeństwo jest nie tylko moralnym obowiązkiem — przekłada się ono  na efektywność pracy i wizerunek firmy. W razie wypadku lub nagłej choroby szybka i skuteczna reakcja pracowników może uratować życie, lub zdrowie drugiej osoby. Dlatego też warto inwestować w szkolenia z pierwszej pomocy i systematycznie aktualizować wiedzę pracowników na ten temat. Każdy pracownik, który może znaleźć się w sytuacji, gdzie wymagana jest interwencja medyczna, powinien ukończyć profesjonalny kurs w zakresie ratowania zdrowia i życia.

Send message via your Messenger App