Szkolenia z Pierwszej Pomocy, PPOŻ i BHP na terenie całego Śląska i nie tylko – już od 1 osoby!

kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy śląskie

KURS PIERWSZEJ POMOCY

P-MED

PIERWSZA POMOC

Kurs pierwszej pomocy – Katowice

Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku? Czy wiedziałbyś jak pomóc osobie w stanie zagrożenia życia? Czy Twoja wiedza jest wystarczająca by uratować komuś życie? Zapraszam na szkolenie z pierwszej pomocy dla osób indywidualnych oraz firm. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych postępowania w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Szkolenia są prowadzone zgodnie z najnowszymi Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji 2015. Każdy uczestnik otrzyma imienne zaświadczenie o ukończonym kursie.

Previous
Next

Cel kursy pierwszej pomocy

Organizujemy różnego rodzaju szkolenia z pierwszej pomocy na Śląsku dla osób indywidualnych oraz firm. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Dlatego na naszych kursach przekazujemy wiedzę teoretyczną oraz uczymy, jak postępować w różnych sytuacjach zagrożenia życia.

Kurs pierwszej pomocy Katowice to sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności ratowania ludzkiego życia. Uczymy, jak zachować się w nagłych sytuacjach, nie tracąc cennych minut. Regularne powtarzane szkolenia dodają pewności siebie i sprawiają, że w nagłej sytuacji podejmuje się działania automatyczne, nie zastanawiając się, co należy zrobić.

Program podstawowego kursu pierwszej pomocy

Na podstawowym kursie pierwszej pomocy w Katowicach przekazujemy niezbędne informacje na temat tego, jak prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanym. Podstawowe szkolenie to zarówno informacje teoretyczne, jak i praktyczne – w postaci ćwiczeń.

Każdy z uczestników podstawowego kursu pierwszej pomocy uczy się, w jaki sposób oceniać stan poszkodowanego oraz poznaje zasady wezwania specjalistycznej pomocy medycznej. Przedstawiamy najbardziej powszechne sytuacje, które mogą się zdarzyć wszędzie, i uczymy, jak postępować przy utracie przytomności, zatrzymania krążenia, zadławienia, z krwotokami lub zatruciami. Każdy z naszych kursantów otrzymuje spory zastrzyk wiedzy z zakresu wsparcia psychicznego poszkodowanego.

Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe są szanse na przeżycie oraz zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku. Szkolenia z pierwszej pomocy z naszym udziałem to szansa uratowania życia w sytuacji jego zagrożenia, gdy liczy się każda sekunda.

Do kogo kierujemy szkolenia z pierwszej pomocy?

Kurs pierwszej pomocy Śląsk kierujemy do wszystkich tych, którzy chcą zdobyć podstawowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Program szkolenia dostosowujemy także do potrzeb klientów biznesowych. Nasi doświadczeni ratownicy prowadzą kursy dla osób indywidualnych oraz wyznaczonych pracowników w danej instytucji lub przedsiębiorstwie.

Z chęcią odwiedzamy szkoły, w których szkolimy chętnych podczas różnego rodzaju imprez szkolnych. Dzięki temu zarówno uczniowie, jak i opiekunowie mogą sprawdzić stan posiadanej wiedzy i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy i poszerzyć je na manekinie.

Szkoleń z udzielania pierwszej pomocy nie należy traktować jako kolejny obowiązek. Warto zaangażować się w wykonywanie wszystkich ćwiczeń oraz słuchać instruktora. Dzięki temu każdy uczestnik kursu będzie bogatszy o umiejętności, które pomogą w ratowaniu innego człowieka.

Zapisy na szkolenie z pierwszej pomocy

Aby zapisać się na organizowane przez nas szkolenia z pierwszej pomocy, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Przedstawimy indywidualną ofertę lub podamy termin najbliższych kursów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnym oraz biznesowym, organizując szkolenia w różnych miejscach, z dużą częstotliwością.

Szkolenie kompleksowe

Szkolenie trwa do 8 godzin zegarowych w którym porusza się wszystkie zagadnienia związane z udzielaniem Pierwszej Pomocy.

Szkolenie dla pracowników wyznaczonych do udzielania Pierwszej Pomocy

Szkolenie trwa do 5 godzin zegarowych (na podstawie Działu X Kodeksu Pracy o obowiązku wyznaczenia przez Pracodawcę osoby odpowiedzialnej za udzielanie Pierwszej Pomocy w zakładzie pracy).

Szkolenie dla pracowników oświaty

Szkolenie trwa do 4 godzin zegarowych, każdy dyrektor placówki oświatowej ma obowiązek zapoznać pracowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy niezależnie od stanowiska które zajmuje. (na podstawie § 2 pkt 2 rozporządzenia bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach).

Szkolenie dla opiekunów dzieci do lat 3 (pediatryczne)

Szkolenie trwa do 5 godzin zegarowych. Omawiane są zagadnienia związane z udzielaniem Pierwszej Pomocy dzieciom i niemowlętom. Zalecane dla grup zawodowych takich jak: nauczyciele, nianie, opiekunki, wychowawcy itd. (na podstawie ustawy “Żłobkowej”, która informuje że pracownicy opiekujący się dziećmi do lat 3, zobligowani są do odświeżania wiedzy z Pierwszej Pomocy co 2 lata

Szkolenie dla seniorów

Szkolenie trwa do 5 godzin zegarowych. Szkolenie dedykowane opiekunom osób starszych. Zwracamy uwagę na stany bezpośredniego zagrożenia życia, prowadzenie resuscytacji jak i prawidłowe przekładanie pacjentów niesamodzielnych (przenoszenie z wózka na łóżko, pionizowanie, zmiana pozycji na łóżku itd.) Dedykowane opiekunkom medycznym, osobom które opiekują się seniorami).

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie trwa do 3 godzin zegarowych

Dni Bezpieczeństwa

Rozstawienie stanowiska Pierwszej Pomocy oraz szkolenie osób biorących udział w imprezie (bez wystawiania zaświadczeń)

OFERTA

ZOBACZ TAKŻE:

KPP

BHP

PPOZ

OFERTA

ZOBACZ TAKŻE:

KPP

BHP

PPOZ

Send message via your Messenger App